Vaatlerimizi Bol Keseden Atmadık!

Cuma, Ekim 9th, 2015 @ 3:11PM

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, seçim beyannamelerine yönelik yapılan eleştirilere sert çıktı. Vaatlerinin çok ince hesaplarla yapıldığını belirten Ulema, diğer parti vaatlerinin ise gerçekleşme imkanı olmadığını ifade etti.

AK Parti’nin seçim beyannamesi ile ilgili değerlendirmede bulunan İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, beyannamenin sadece ekonomik açıdan değerlendirilmemesi gerektiğini söyledi.

Beyannamenin her alanda reformlar yapmayı ve Türkiye’nin büyük hedeflerine ulaşmasının önündeki engelleri kaldırmayı ön gördüğünü belirten Ulema, “Bunun içerisinde Türkiye’nin belki de en büyük ihtiyacı olan yeni sivil bir Anayasa yapılmasına ilişkin vaadimiz var. Özgürlükçü, katılımcı, kurumsallaşmış bir demokrasiyi esas alan yeni bir Anayasa yapacağız. Türkiye’nin milli birlik ve kardeşlik projesinin terörle mücadeleden, halkımızın huzur ve güvenliğinden taviz vermeden tesis edilebilmesi yine reform başlıklarımız altında yer almaktadır. Yeni bir siyasi partiler kanunu, demokratikleşme ve adalet reformu ve hiçbir paralel yapılanmaya izin verilmemesi gibi hayati adımlar atılacak. Eğitimde, kamuda, iş hayatında, sosyal yaşamda, kısacası her alanda reformlar yapılacak” dedi.

“İNCE ELEYİP SIK DOKUDUK”
AK Parti’nin ekonomik vaatlerine yönelik eleştirilere cevap veren Ulema, “AK Parti’nin ekonomik vaatleri 7 Haziran’da milletimizin AK Parti’siz asla olmaz ama daha fazlası lazım mesajı vermesinin bir sonucudur. Yine bu vaatler bol keseden atılan değil, çok ince hesapların, 13 yıl boyunca tek başına iktidar olmuş, Türkiye’ye çağ atlatmış, Türkiye’nin önüne 2023 vizyonunu koymuş bir siyasi partinin çok ince eleyip sık dokumasının bir sonucudur. Diğer siyasi partilerin bol keseden attığı vaatlerin kaynağı olmadığı gibi, bu vaatlerin gerçekleşme imkanı da ne yazık ki bulunmamaktadır. En önemlisi milletimiz 7 Haziran öncesinde de bu bol keseden atılan vaatlere itibar etmemiştir” şeklinde konuştu.

Diğer partilere yönelik eleştirilerini sürdüren Ulema, şunları söyledi: “7 Haziran öncesinde bol keseden ekonomik vaatlerde bulunan siyasi parti liderlerinin kaynak olarak AK Parti’nin 13 yıllık emeklerinin ürünü olan Hazine’yi göstermesi ibretlik bir durumdur. AK Parti Türkiye’nin ekonomi başta olmak üzere her alanda çağ atlamasını sağlamış bir iktidar süreci geçirmiştir. Bu süreç, ekonomik anlamda 15-20 yıl önce hayal bile edilemeyen noktaya getirmiştir ülkemizi. Bugün rakamlar konuşacaksa 2002’de iktidara geldiğimizde ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar ile 13 yıllık AK Parti iktidarının Türkiye’ye kazandırdığı olanakları konuşmamız gerekiyor.”

“SIRA FARK ETMEZ”
İzmir 2. Bölge’de bir önceki seçimlerde 2. sıradan gösterilen ama bu seçimlerde 5. sıraya çekilen Ulema, “Ha 2, ha 5. sıra hiç fark etmez. Sıralamanın benim için bir önemi yok ülkemize, İzmir’imize ve partimize hizmet etmek için sıra fark etmez. Aynı şuur, inanç ve kararlılıkla; aynı idealler, dik duruş ve ilkeli siyaset tavrı ile hizmet etmek için bu seçimlerde 2011’in de rekorunu kırarak başarı ile çıkmak için elimizden geleni yapacağız” açıklamasında bulundu.

KAYNAK: İLKSES

ILKSES_20151009_7

Sosyal Ağda PaylaşTweet about this on TwitterShare on Facebook

Posted by
Categories: Genel

Comments are closed.