Ulema: Kılıçdaroğlu millet ile arasına noter koydu!

Cuma, Mayıs 1st, 2015 @ 8:43PM

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Nesrin Ulema “CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu kendi sözüne dahi güvenemediği için millet ile arasına noter koydu” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Nesrin Ulema, İzmir 2’nci Bölge’den karşısında rakibi olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Tire’den yüklendi. Kılıçdaroğlu’nun, İstanbul veya memleketi Tunceli’den aday olmadığını hatırlatan Ulema, Kılıçdaroğlu’nun kamuoyu önünde sıraladığı vaatlerinde inandırıcılıktan uzak olduğunu ifade ederek, “CHP Genel Başkanı kendi sözüne dahi güvenemediği için millet ile arasına noter koydu” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun söylemlerini popülist olarak nitelendiren, Ulema, “söylemlerindeki 4 vaadin toplam 1 yıllık maliyeti 100 milyar lira. Onların geçmişteki İMF’ye olan borçlarını daha 3 buçuk yıl önce kapattık. Kılıçdaroğlu’nun Başbakan olmak gibi bir derdi olmadığı için seçimden sonra kaçıp gidecek, milleti kaderiyle baş başa bırakacak. Bizlerin yıllardır yaptığı sosyal uygulamaları millete yutturmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

“İNSAN VE HİZMET ODAKLI”
AK Parti’nin kurulduğundan buyana insan ve hizmet odaklı çalıştığını belirten Ulema, demokrasi tarihinde meydana gelen darbe ve kesintiler sürecini anlattı. 13 yıllık iktidarları döneminde birçok kez engellemelerle karşılaştıklarını kaydeden Ulema, “Biz bu günlere vesayetçilerle, mafyayla, çetelerle uğraşa uğraşa geldik. Paralel yapı ise 17-25 Aralık sürecinde siyasete şekil vermek istedi. O kadar istiyorsanız, önce siyasi parti kurup, millete gideceksiniz. Eğer bu millet onlara yüzde 51 oy verirse, o zaman buyursunlar yönetsinler” dedi.

“HDP’YE NE VERECEKLER?”

CHP, MHP ve HDP’nin ortak amacının, “AK Parti gitsin de, bu ülkeye ne olursa olsun” şeklinde olduğunu öne süren Ulema sözlerin şöyle sürdürdü: “Türkiye’yi yönetmek isteyen üst akıl, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun başbakan olmasını istiyor. Kemal Kılıçdaroğlu ile Devlet Bahçeli’yi de başbakan yardımcısı yapmak istiyorlar. Peki, bize Türkiye’yi bölüyorsunuz diyenler, HDP’ye hangi bakanlığı vereceksiniz? Asıl ülkeyi bölmek isteyenler onlar. Yeni Türkiye’nin kapıları 10 Ağustos seçimiyle aralandı. 2023’te dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olacak Türkiye, ilk adımlarını atmaya başladı. O yüzden yeni anayasa diyoruz. Tek derdimiz var. Demokrasi ile yaşamayı öğrenelim ve demokrasiyi yaşatalım. Tek başına iktidarın devam edeceği bir sürece ihtiyacımız var. Bu da sadece AK Parti ile olur.”

TİRE’DE TARIM VE ESNAF TEMSİLCİLERİ İLE BİR ARAYA GELDİ
AK Parti’nin İzmir’e önem verdiği için Binali Yıldırım’dan sonra Veysel Eroğlu gibi birini İzmir’den aday gösterdiğinin altını çizen Ulema, 13 yılda İzmir’e toplam 28 milyar liralık yatırım gerçekleştirdiklerini söyledi. AK Parti İzmir İkinci Bölge Milletvekili Adayı Bilal Kırkpınar ile Tire’de Ziraat ve Esnaf Odaları temsilcileriyle bir araya gelen Ulema, Tire Kaymakamı Mehmet Usta’yı makamında ziyaret ettikten sonra pazarda seçmenlerle buluştu.

Sosyal Ağda PaylaşTweet about this on TwitterShare on Facebook

Posted by
Categories: Genel

Comments are closed.