Türkiye’nin Sorunlarını Çözecek Tek İrade Ak Parti’dir

Pazartesi, Ekim 5th, 2015 @ 4:12PM

AK Parti İzmir Milletvekili ve 26. Dönem İzmir Milletvekili Adayı Nesrin Ulema, Ege TV Ana Haber Bülteni’ne canlı yayın konuğu olarak gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 4 Ekim’de açıklanacak AK Parti bildirgesine değinen Ulema, 7 Haziran’da milletin verdiği mesajlar doğrultusunda ekonomi ağırlıklı bir beyanname ile toplumun bütün kesimlerini kucaklayacaklarını söyledi.

AK PArti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema’nın Ege TV canlı yayınında yaptığı açıklamalar ana başlıkları ile şöyle:

SAHADAKİ SEÇİM ÇALIŞMALARI
İki gün önce Ödemiş’teydim, oradaki ilçelerimizde de ziyaretler gerçekleştirdik, çiftçilerimize müjde verdik, bilindiği gibi süt primleri çiftçilerimizin hesaplarına yatırıldı, hayırlı uğurlu olsun diliyorum.

4 AY SONRA YENİDEN SEÇİM
7 haziran seçimlerinin ardından seçmenin kararını iyi okuduğumuza inanıyorum. Sayın Binali Yıldırım bakanımız yaptığı hizmetler ortada. Genel Başkan yardımcımız ikinci bölgede ve biz adaylar aslında İzmir’de yaşayan İzmir’i çok iyi okuyan, sıkıntılarını bilen AK Parti tabanının temenni ettiği, görmek istediği adaylarımızdan oluşuyor. 1 Kasım’a doğru 7 Haziran’ın hemen ardından maalesef koalisyonun kurulamaması ve bu süreçte ülke olarak yaşadığımız ekonomi ve terör anlamında kayıplarımızı anlatmaya çalışıyoruz. Yaklaşık 10 gündür sahadayım ve sahada vatandaşlarımızın da bize karşı teveccühü bu sorunları çözecek tek iradenin AK Parti olduğu yönünde desteklerini görmek bizi mutlu ediyor.

ulema640

 

 

7 HAZİRAN SONRASI MUHALEFETİN TUTUMU
Vatandaşımızın ve milletimizin 7 Haziran’ın hemen ardından muhalefet partilerinin söylemleri ve yaptıkları ile ilgili iyi analizler yaptığına şahit oluyorum.. Ne olursa olsun tamamen muhalefetteyin diyen ve elini taşın altına koymayan MHP lideri Devlet Bahçeli’nin tutumu, ne yazık ki MHP tabanı tarafından da garipseniyor. Gittiğimiz yerlerde bununla karşılaşıyoruz.

HDP’NİN GERÇEK YÜZÜ ORTAYA ÇIKTI
Yine parlamentoya girip, 7 Haziran öncesi demokrasi ve barış söylemlerinde bulunup meclis çatısı altında çalışma yapacağını vaad eden HDP’nin de gerçek yüzünün ne olduğu toplum tarafından çok iyi gözlenmenmiş. 80 milletvekili almışsınız ama hala sırtını PKK’yşa dayayan, bir elinde demokrasi söylemi öteki elinde silahı bırakmayan ve bölgedeki vatandaşımızı tehdit eden, töhmet altında bırakan bir yaklaşımın HDP’ye oy veren seçmence de çok iyi değerlendirdiğini gözlemmliyorum.

TÜRKİYE’DEKİ KRİZ ORTAMINDAN KİMLER MEMNUN?
1 Kasım seçimlerinde ülkemizin yarınları ve geleceği için 1 kasım seçimleri bir ülke seçimidir ben böyle görüyorum; biz şunu yaşadık tek başına iktidar dönemlerini geçirdik 13 yıl boyunca, ekonmik büyüme, güven ve istirar bölgemizde yeni oyun kuruculara karşı farklı mesajlar verdi. 7 Haziran sonrası ülkemizdeki belirsizlikten faydalanarak yeni haritaların çizilmesi için harekete geçen birilerinin çok memnun olduğunu gördük. Bu süreçte vatandaşlarımız mutlak surette tek başına iktidara gelecek bir partiye oy verecektir. Buna inanıyorum. Buna en yakın olan parti AK Parti’dir.

MİLLETİMİZİN MESAJLARINA UYGUN SEÇİM BEYANNAMESİ GELİYOR
Milletimiz 7 Haziran’da yüzdre 41’lik bir oy verdi ve iyi mesajlar verdi. Bu mesajları çok iyi analiz ettik. Pazar günü Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu bütün vatandaşlarımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, işsizlerimize, tarım kesimine, emeklilerimize dokunacak; Türkiye’nin gelecek günleri ile ilgili çok önemli seçim beyannmemizi açıklayacak. Ve bütün bu ortam, bu yaşananlar sonucunda ben en iktidara en yakın partinin AK Parti olduğunu düşünüyorum.

TERÖRÜ BİTİRECEK PARTİ AK PARTİ’DİR
Buradan bütün seçmenlerimize bize destek veren herkese de bir kez daha teşekkür ediyorum. Çünkü bizim bir tek ülkemiz var. Sahada şunu görüyoruz; bugün İzmir’e bir ateş düştü, bir şehidimiz vardı. Ben bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve milletimize sabır diliyorum. Milletimizin başı sağolsun. Terörün bitirilmesi noktasında toplumun ve vatandaşın en çok güvendiği parti AK Parti.

HEDEFİMİZ MİLLETİMİZİN YAŞAM KALİTESİNİ ARTTIRMAK
Biz muhalefet partileri gibi bol keseden vaatler sunmuyoruz. 13 yıl boyunca sağlıktan eğitime, alt yapıdan duble yollara, hızlı trenlere hava limanlarına, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine ayırım yapmadan en güzel hizmetleri hazırladık ve sunduk. Milletimiz bu hizmetlerden ziyadesiyle memnun. Bundan sonra büyüyen ve güçlenen bir Türkiye, istikrar ve güven ortamı ile birlikte bu ülkernin kazanımlarını insanımızın yaşam kalitesini ve şartlarını daha da yükseklere taşımak şeklinde kullanacak. Daha önceki siyasi tarihimezde de görüldü ki koalisyonlarla bunlar gerçekleşemiyor. Bunları da yerine getirecek, yapacak partinin yine AK Parti olduğu güvenini seçmenlerimizden alıyoruz.

TEKNOKULE.COM / ÖZEL HABER

Sosyal Ağda PaylaşTweet about this on TwitterShare on Facebook

Posted by
Categories: Genel

Comments are closed.