Terörün Tek Hedefi AK Parti İktidarını Engellemek!

Cuma, Ekim 16th, 2015 @ 9:08AM

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, 7 Haziran öncesinde çözüm sürecini AK Parti’nin iktidar olma hırsına bağlayarak eleştiren çevrelerin, 7 Haziran sonrasında meydana gelen terör olaylarının ardından yine AK Parti’yi hedef göstermesini akıl tutulması olarak nitelendirdi. Ulema, “Terör saldırılarının tek hedefi AK Parti’nin yeniden iktidar olmasını engellemek” dedi.

Ankara’da yaşanan kanlı terör olaylarının ardından muhalefet partilerinin sorumlu olarak AK Parti’yi gösterdiğini hatırlatan Ulema, “Bu kanlı eylem AK Parti’nin tek başına iktidar olmasına karşı yapılmış bir eylemdir. Ancak, milletimizin omurgası olan AK Parti bundan önce olduğu gibi bundan sonra da teröre ve terörü himaye eden iç ve dış ihanet odaklarına asla prim vermeyecektir” dedi.

ULEMA BORNOVA’DAN SESLENDİ
Seçim çalışmalarına Bornova ilçesinde hız kesmeden devam eden AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, son dönemde yaşanan terör olaylarına değinerek, muhalefet partilerinin süreçteki sorumsuz politikalarını hatırlattı. 13 yılda Türkiye’ye çağ atlatan AK Parti’nin yeniden iktidar olmasını engellemek için dört koldan bir saldırı gerçekleştirildiğini kaydeden Ulema, Ankara’daki kanlı saldırının da bunun bir parçası olduğunu ve doğrudan Türkiye’nin birlik ve bütünlüğünü hedef aldığını söyledi.

TERÖRLE MÜCADELEDE KARARLILIK SÜRECEK
Her yaşanan terör saldırısının ardından acılar dinmeden birilerinin hükümeti, AK Parti’yi, güvenlik güçlerini ve Cumhurbaşkanını hedef gösterdiğini hatırlatan Ulema, birilerinin de birlik ve beraberliğin, kardeşliğin pekiştirilmesi adına, terör eylemleri karşısında birlikte dik durmak adına uzatılan elleri sorumsuzca geri çevirdiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu saldırılar karşısında terörle mücadeledeki kararlılıktan vazgeçileceğini düşünenler bilsin ki, milletimiz tüm bu saldırılar karşısında AK Parti ile kenetlenecek, birlik, dirlik, beraberlik için yeniden tarih yazacak. Tüm saldırılara rağmen 1 Kasım’da oyunu istikrardan yana kullanacak olan milletimizin teveccühü ile AK Parti yeniden iktidar olacak. Çünkü AK Parti Türkiye’nin çimentosu, mayası, sigortasıdır. AK Parti’ye verilecek bir oyla bütün tehditlerin bertaraf olacağını, geleceğe umutla bakabileceğimizi herkesin iyi bilmesi gerekiyor.”

BAHÇELİ TERÖRE KARŞI UZATILAN ELİ GERİ ÇEVİRDİ
AK Parti’nin reformcu bir parti olduğunu, Türkiye’yi dönüştürebilecek kadrolara ve vizyona sahip olduğunu, ekonomi, dış politika gibi konularda reformlara devam edeceğini, toplumun her alanını reforme edeceğinin altını çizen Ulema, Ankara saldırısının ardından muhalefetin sergilediği tavrı da şu sözlerle eleştirdi:

“Sayın Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun muhalefeti ortak bir tutum almaya davet etmesi buna karşın MHP lideri Bahçeli’nin bu birlik çağrısı karşısında sorumsuz ve umursamaz bir siyaseti tercih etmesi milletimizin malumudur. Bahçeli ve MHP, 7 Haziran sürecinde de aynı tavrı sergileyerek ‘istemezük’çü bir tutumu inatla sürdürmüştür.”

CHP İZMİR’DE TERÖR ÖRGÜTÜNÜ CESARETLENDİRDİ
Ankara’daki kanlı terör saldırısının yürekleri dağladığını vurgulayan Ulema, buna karşın CHP’nin birlik ve teröre karşı dik durma çağrılarına kulak asmayarak İzmir’de ve Türkiye genelinde sergilediği tutumun acıları katladığını ve Atatürk’ün partisine bu politikanın yakışmadığını söyledi. Ulema, “Özellikle İzmir gibi ülke hassasiyeti yüksek bir ilde HDP ile kol kola fotoğraf vermek, tek bir Türk bayrağının olmadığı sokak eylemlerinde boy göstermek, hayatı durduruyoruz adı altında terör örgütünün ekmeğine yağ sürmek ve en kötüsü duyarlı medya kuruluşlarını, cumhurbaşkanını, hükümeti hedef göstermek terörü daha da cesaretlendirmektedir. CHP tam da bu noktada İzmir’e, İzmirlilere ve ülkesini seven herkese ihanet etmiştir” diye konuştu.

HEDEF TEK BAŞINA AK PARTİ İKTİDARI
AK Parti’nin tek başına iktidar olmayı hedeflediğini ve yaşanan olayların üstesinden de yalnızca AK Parti iktidarının gelebileceğini söyleyen Ulema, seçim beyannamesinde de bu hedefin alt yapısı ve tüm çerçevesinin milletimizle paylaşıldığını sözlerine ekledi.

KONU İLE İLGİLİ BASIN HABERLERİMİZİ GÖRMEK İÇİN GÖRSELLERİ TIKLAYIN

Sosyal Ağda PaylaşTweet about this on TwitterShare on Facebook

Posted by
Categories: Genel

Comments are closed.