Nesrin Ulema’dan ABD’ye İnsanlık Dersi!

Cuma, Mayıs 1st, 2015 @ 7:22PM

AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema, ABD’yi siyahilere karşı daha hoşgörülü olmaya ve orantısız güç kullanımına son vermeye çağırdı.

AK Parti İzmir Milletvekili 25. Dönem Milletvekili Nesrin Ulema, ABD’nin özgürlükler ülkesi olarak anıldığını ancak son zamanlarda yaşananların insan hakları ve özgürlükler konusunda ki yerleşik anlayışı tersyüz ettiğini savundu.

Gezi olaylarında ortalığı yakıp yıkanların ve halkımızın can güvenliğini tehdit edenlerin, bazı ülkeler tarafından masum eylemci olarak görüldüğünü hatırlatan Ulema, ABD ve Batılı devletlerin kendi ülkelerinde yaşanan olaylar söz konusu olduğunda masum insanları terörist olarak damgaladığını kaydetti.

DEMOKRASİ DERSİ VERMEYE ÇALIŞANLAR, DERS ALMAYA MUHTAÇ

İnsan Hakları, Özgürlükler ve Demokrasi bağlamında Türkiye’ye ders vermeye çalışanların, bugün ders almaya muhtaç olduğunu vurgulayan Nesrin Ulema, “Buradan ABD’ye sesleniyorum. Polis özellikle siyahilere karşı son derece orantısız güç kullanmaktadır. Masumiyeti kanıtlanmış insanlara karşı polis düşünmeden elini tetiğe götürmekte, bu şekilde birçok insan hayatını kaybetmektedir. Bunu yapanlara herhangi bir cezai yaptırım uygulanmamıştır. Buna karşı öfkelenen siyahiler haklı olarak tepki göstermektedir. Baltimore’de yaşananları bu çerçevede değerlendirmek gerekir. Şimdi bu kentte askeri müdahale oldu. Sokağa çıkma yasağı ve sıkıyönetim uygulamaları başlatıldı. Biz ABD’yi orada orantısız güç kullanmamaya ve sıkıyönetim uygulamalarına derhal son vermeye çağırıyoruz” dedi.

Benzer olayların Hamburg’ta da yaşandığını orada da eylemcilere karşı polisin orantısız güç kullandığını vurgulayan Ulema, “Almanya da, ABD gibi ne yazık ki iki yüzlü politika izledi” diye konuştu.

TÜRKİYE’YE KARŞI HAÇLI ZİHNİYETİ HALA DEVAM EDİYOR

Türkiye’de vandalizmin zirve yaptığı Gezi olaylarını eleştiren Almanya’nın Hamburg, ABD’nin Baltimore olayları nedeniyle basına sansür uyguladığını, olayların bağımsız ve tarafsız bir şekilde dünya ya yansımasını engellediklerini dile getiren Ulema sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ne yazık ki Türkiye’ye karşı bir Haçlı zihniyeti hala devam ediyor. ABD, Almanya ve Batılı devletlerin soykırım iddialarını da bu gerçekler ışığında değerlendirmek gerekiyor. Büyük güçler 1915’te olduğu gibi bugün de Ermenileri kışkırtmaktadır. Bütün bunlar bizim stabil olmayan, hareketli dış politikamızdan kaynaklanıyor.”

Kaynak: Medyaege.com

Sosyal Ağda PaylaşTweet about this on TwitterShare on Facebook

Posted by
Categories: Genel

Comments are closed.